Lajmet e fundit!
Kerko në kategorit tjera

Sport

Fury premton rimeç me Wilderin

Tyson Fury ka thënë se një rimeç me Deontay Wilder për titullin e kampionit të botës në kategorinë e rëndë të boksit ka shumë gjasa të ndodhë në mars ose prill të vitit të ardhshëm.…

Lampardi trajner në vend të Sarrit

Drejtuesit e Chelseat tashmë kanë vendosur ta shkarkojnë Maurizio Sarrin nga pozita e trajnerit në fund të këtij sezoni dhe në vend të tij ta emërojnë Frank Lampardin, sipas Sky Sports…

FIFA i ndërhynë Serbisë për Zekajn

Pas Florent Hadërgjonajt, ekipit kombëtar të Kosovës mund t’i bashkohet së shpejti edhe Arton Zekaj, pasi që shtëpia e futbollist botëror, FIFA i ka shkruar Serbisë për t’ia lejuar…

Edy Reja bën gati kuqezinjtë

Trajneri i kombëtare së Shqipërisë Edy Reja do të “luajë” ndeshjen e tij të parë me kuqezinjtë përballë Islandës, e më tutje Moldavisë. Reja ka nisur grumbullimet dhe 10 futbollistët e…

Vdes legjenda e Formula 1

Tri-herë kampioni botëror i Formula 1, Niki Lauda, ka vdekur në moshën 70-vjeçare. Austriaku legjendar, njëri ndër personalitetet më të famshme në garat e veturave, e mori titullin e…

Bajraktaraj i artë në Kampionatin Ballkanik

Kushtrim Bajraktaraj mori pjesë në Kampionatin Ballkanik 2019 që u mbajt në Greqi- Curfu, shkruan Telegrami Sot. Ai arriti të zë vendin e parë dhe kështu të dekorohet me medaljen e artë.…