Lajmet e fundit!
Kerko në kategorit tjera

Bujqësi

8 milionë euro dëme nga të reshurat

Gjatë vitit që lamë pas shumë kultura bujqësore nëpër komuna të Kosovës u dëmtuan si pasojë e shiut dhe breshërit. Edhe fushata e korrje-shirjeve filloi me vonesë për shkak të motit jo të…

Rritet çmimi i patates në Kosovë

Tash e disa vite përballet me problemin e shitjes së patateve. Por, Shukri Xhaferi, kultivues i patateve në Vushtrri duket që këtë vit ka gjetur rehatinë. Xhaferi i cili ka të mbjellë mbi…

Çfarë moti do te kemi nesër

Situata meteorologjike do të mbetet e paqëndrueshme. Kjo, si pasojë e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik të ardhur nga pjesa veriperëndimore e kontinentit. Si rezultat i…