Kerko në kategorit tjera

Bota

100 të vdekur nga vërshimet

Vërshimet i kanë mbytur më shumë se 100 njerëz dhe miliona të tjerë i kanë detyruar të zhvendosen nga shtëpitë e tyre në Indi, Nepal dhe Bangladesh për shkak të reshjeve të mëdha të shiut.…

Kjo është rruga më e pjerrtë në botë

Një rrugë me kthesa të shumta në pjesën veriperëndimore të Uellsit, e cila i sfidon edhe çiklistët dhe sportistët më të përgatitur, është konfirmuar si rruga më e pjerrët në botë. Rruga…

Çfarë po ndodh me Erdoganin?

Synimi i ardhshëm i Turqisë, pas blerjes së sistemit raketor S-400, është një prodhim i përbashkët i sistemeve të mbrojtjes ajrore me Rusinë, tha sot presidenti Recep Tayyip Erdogan Gjatë…

Liqeni i bukur por i rrezikshëm

Ky liqen i bukur ka një ngjyrë autentike të bruztë, megjithatë fshehë diçka të rrezikshme prapa kësaj. Ngjyra e këtij liqeni në Rusi është kaq e kthjellët për shkak të një…

Mblidhet BE-ja për Iranin

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian do të mblidhen në një takim në Bruksel për t’i ulur tensionet e rritura së voni mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara dhe ta bindin Iranin për të…

78 të vdekur nga vërshimet

Së paku 78 njerëz kanë vdekur dhe dhjetëra mijëra të tjerë janë detyruar të zhvendosen nga vendbanimet e tyre për shkak të vërshimeve të mëdha që i kanë përfshirë Nepalin, Indinë dhe disa…

Pendarovski vizitë në Slloveni

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Kabineti i presidentit Pendarovski kumtoi se…

Disa fshatra në Kinë goditen nga stuhia

Shi i vazhdueshëm ka goditur EJiangxi të Kinës, duke shkaktuar përmbytje të rënda në fshatra këtë fundjavë dhe duke zënë mbi 3,100 banorë në shtëpitë e tyre të përmbytura. Policia e…