Lajmet e fundit!
Kerko në kategorit tjera

Austri

24 vjeçari nga Podujeva punësohet në NASA

Shumë të rinj nga Kosova ia kanë mësyrë botës. Edhe pse për ndonjërin një gjë e tillë nuk ka dalë si vendim i duhur, për shumicën diçka e tillë është treguar shumë e suksesshme. Këtë e…

Taksa ‘bllokon’ dialogun

Qeveria e Kosovës ka ashpërsuar masat ndaj produkteve që vijnë nga Serbia, pavarësisht kërkesave të autoriteteve serbe dhe të zyrtarëve të Bashkimit Evropian që taksa prej 100 për qind për…

Emigranti nga Kosova bëhet hero në Austri

Një shqiptar është shndërruar në hero në Austri pasi i ka shpëtuar jetën një 14-vjeçari, i cili kishte mbetur i bllokuar në një oxhak. Muharrem Behrami nga Podujeva, që prej vitesh punon në…

Vuçiq e Thaçi sot në bruksel

Aleksandar Vuçiqi dhe Hashim Thaçi pas qëndrimit të Nju Jork, do të shkojnë drejt e në Bruksel. Kështu ka thënë sot në Beograd ambasadori gjerman në Serbi Thomas Schieb. “Të dy shkojnë…

Kosova së shpejti në NATO

Ish-Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani, ka uruar Kosovën për krijimin e ushtrisë. Ai tha se Kosova do të jetë së shpejti në NATO. “Urime Kosovë për themelimin e Forcave të…