Kerko në kategorit tjera

Aktuale

Mërgimtarët pa pritje në kufi ( Video)

Nga vikendi që kaloi pikat e afërta kufitare krijuan edhe kolona nga vala e mërgimtarëve që po vijnë për t’i kaluar pushimet në vendlindje. Derisa orët e mbrëmjes u panë të jenë më të…

ISIS: Dënohet kosovari në Zvicër

Një dënim pa kusht me heqje lirie është absolutisht i domosdoshëm, për ta parandaluar atë nga kryerja e delikteve të tjera, ka shkruar veç tjerash Prokuroria Federale në akuzën e…

Sa “fije floku” shmanget tragjedia

Për “një fije floku” është shmangur një tragjedi në një autostradë në Itali, në afërsi të Bordiger dhe Sanremos. Një shofer i dehur rumun që ishte prapa timonit të një kamioni, për…

Vuçiq: Ja pse po armatoset Serbia

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka arsyetuar vendimin e Beogradit zyrtar për t’u armatosur. Ai ka thënë se Serbia është një ‘arrë e fortë’, të cilën nuk…